Viktorka vybojovala v Košicích vítězství! Kryvbas porazila 2:1

08.08.2024 22:40

Úvodní duel třetího předkola Evropské ligy odehrála Viktorka v Košicích. Ve druhém poločase zvládla otočit vývoj utkání a Kryvbas porazit 2:1.

2024.07.28-21.58.47-1053w

První poločas měla Viktorka několik příležitostí, ani jednu však nedokázala vstřelit do sítě. Ukrajinští fotbalisté naopak přišli s první brankou zápasu, když Ivan Dibango našel Prince Adua, který z bezprostřední blízkosti překonal Tvrdoně.

Plzeň dokázala obrátit vývoj utkání ve druhé půli, tři minuty po jejím startu vyslal dalekou ránu Jiří Maxim Panoš a trefil přesně šibenici brankáře Kliščuka, který byl bez šance. Na fotbalisty byl najednou kladen velký tlak, soupeři hrozili, ale Tvrdoň dokázal všechny rány vychytat.

Viktorka si nakonec urvala vítězství, když Pavel Šulc předal míč úplně volnému Danielovi Vašulínovi, který rozvlnil síť. Od té doby se hra vyvíjela bez větších šancí. Viktoria tak zvládla úvodní duel třetího předkola Evropské ligy a v Košicích zvítězila 2:1.