28.04.2025 11:38
27.04.2025 20:36
Fotbal: Plzeň porazila doma Spartu
FC Viktoria Plzeň - AC Sparta Praha 2:0 (1:0)
27.04.2025 17:41
V Domažlicích začínají v pondělí oslavy osvobození
Plzeňská zoo má roztomilá lemuří dvojčata - FOTKY
Chovatelky jim říkají Charlotta a Pepino... Lemuří dvojčátka se narodila letos v dubnu, teď je plzeňská zoo představila veřejnosti.
Dvojčata lemura límcového se narodila 25. dubna. Jejich matkou je jedenáctiletá Julča, která přišla do plzeňské zoologické zahrady v roce 2019 z Berlína. Otcem je desetiletý Ondra, který je z plzeňského chovu.
"Tento druh je v Zoo Plzeň chován od roku 2009, pravidelně dochází k odchovům mláďat. Chová je pouze 10 zoo v Evropě, z toho 4 v České republice," vysvětluje mluvčí plzeňské zoo Martin Vobruba.
Spatřit je můžete ve venkovní expozici nejblíže k restauraci Kiboko na severozápadě budovy madagaskarského pavilonu, vnitřní ubikaci mají v zákulisí. "Oblíbenou pochoutkou je pro ně jablko. Dosahují hmotnosti do 2,8 kg. Patří mezi lemury východního Madagaskaru," uvádí dále tiskový mluvčí s tím, že tento druh lemurů je ohrožený.
Celkem je letos podle chovatelky Alžběty Růžkové v pavilonu Magagaskar, který byl postaven v roce 2007, hned 7 lemuřích mláďat u 5 druhů.
Fotografie: Kateřina Misíková – tmavší obličej má na snímcích samec